Registrace stroje
Košík je prázdný
Poradna

Jak na nákup robotické sekačky?

Hlavní důvody pro nákup robotické sekačky Honda Miimo

Patříte mezi lidi, kteří mají rádi neustále dokonale posekaný trávník na zahradě, ale nemáte dostatek času na jeho údržbu?
Po instalaci sekačka Miimo zcela automaticky a nepřetržitě udržuje zvolenou výšku trávníku, zajišťuje dobrou kvalitu sečení bez jakéhokoli zásahu z Vaší strany. Sekačka neřeší, jestli jste právě doma, v práci, nebo na dovolené. Váš trávník bude vždy perfektně zastřižen a dobré kondici i bez Vaší účasti.

Fyzicky nestačíte na obsluhu a ovládání tradičních sekaček na trávu?

Žádné startování, žádné tahání napájecí šňůry či manipulace s posekanou trávou. Sekačka pracuje zcela automaticky a bez nutnosti jakéhokoliv dalšího zásahu ze strany majitele. Obsluha spočívá v jednoduchém ovládání na srozumitelném a přehledném ovládacím panelu.

Obáváte se složité údržby?

Zbytečně. Nabíjení akumulátoru probíhá zcela automaticky. Sekačka se sama vrátí do stanice a po nabití opět pokračuje v započaté práci. V závislosti na rozloze trávníku a členitosti povrchu je nutné občas (cca 1x týdně) zkontrolovat stav a ostrost žacích čepelí a provést alespoň částečnou očistu mechanickým odstraněním zbytků trávy pod sekačkou v prostoru sekacího kotouče a pojezdových kol. Je to prosté. Miimo snadno položíte na bok, váží (v porovnání s tradičními sekačkami několikanásobně méně) cca 12-14kg a kontrolu provedete.

Nesmíte sekat zahradu díky hlučnosti?

Zde Vám problém odpadá. Hladina hluku sekačky Miimo je velmi nízká, pohybuje se v úrovni pouhých 56 dB(A) - 58 dB(A) v závislosti na modelu. Průměrná hlučnost tradičních sekaček proti tomu činí 90 – 100 dB(A). Proto sekačku Miimo klidně nechte pracovat o víkendu nebo třeba i v noci. Nikoho nebude rušit a ráno bude trávník čerstvě posekaný.

Jak ovlivňuje sekačka Miimo životní prostředí?

Sekačka Miimo je poháněna elektromotory napájenými z akumulátoru. Během provozu neprodukuje žádné emise.

Řešíte problém kam s posekanou trávou? 

S pořízením robotické sekačky Miimo zapomeňte na tradiční sekání trávy, které spočívá v pravidelném sekání a sběru a likvidace posečené trávy. Robotická sekačka Miimo pracuje na jiném principu. Tím, že robotická sekačka je určena pro nepřetržité zarovnávání travního porostu, nenechá trávu vyrůstat o více než několik milimetrů, které jsou při dalším průjezdu sekačkou opět useknuty. Takto malé částečky trávy zůstanou v trávníku a během krátké chvíle vyschnou. Žádný travní odpad nevzniká a odpadá Vám tak starost „kam s ním“.

Trpíte alergiemi?

Pokud trpíte alergií na trávu nebo sennou rýmou, je pro vás sekačka Miimo tím správným řešením. Sekačka pracuje samostatně bez Vaší přítomnosti, je tak prakticky vyloučen jakýkoliv bezprostřední kontakt s travním odpadem. Způsob udržování trávníku robotickou sekačkou navíc spočívá v permanentním zkracování travních stébel o, doslova, několik milimetrů. Takže travního odpadu je tak málo a trávník je udržován tak krátký, že se alergeny nepřenášejí vzduchem. Dokonce díky robotické sekačce z trávníku zmizí plevel a pampelišky, které nesnesou pravidelný, každodenní střih.

Věci, na které byste měli myslet před nákupem

Toužíte po trvale a dokonale posekaném trávníku nehledě na vegetační období, počasí, dny v týdnu nebo den či noc? Zde uvádíme několik postřehů, na které byste před pořízením nejvhodnější robotické sekačky na svoji zahradu měli myslet.

Ze všeho nejdříve si pozorně prohlédněte svoji zahradu a zodpovězte si následující otázky.

Jak velká je na Vaší zahradě travnatá plocha?

Při výběru sekačky se jedná o základní parametr, od kterého se odvíjí volba typu sekačky, který si s velikostí Vašeho trávníku poradí. Přitom nesmíte zapomenout na to, že udávaná max. plošná kapacita sekačky je obvykle udávána pro plochý trávník bez překážek. Pokud máte trávník s různými ostrůvky keřů či záhonů, jezírko, bazén, stromy a další překážky, doporučujeme zvolit sekačku s vyšší sekací kapacitou. Pokud navíc z nějakých důvodů nechcete, aby sekačka pracovala každý den, nebo v noci, i v takovém případě je nutné zvolit sekačku s vyšší sekací kapacitou.

Je Vaše zahrada členitá?

I různě členitým zahradám se robotická sekačka dokáže přizpůsobit. Pokud máte na zahradě různé travnaté plochy, či plochy s preferencí, měli byste zvolit sekačku s možností zónového programování. Ty představují jednoduchý způsob, jak zajistit, aby si sekačka pohybovala v jednotlivých částech zahrady přesně, jak potřebujete. Robotická sekačka by měla být odolná vůči vodě tak, aby mohla pracovat i za deště.
Na jakém principu pracuje vymezení pracovního prostoru?
Pracovní prostor je pro Miimo vyhrazen „ohradníkovým“ vodičem. Tento vodič je skryt pod povrchem trávníku a díky digitálnímu signálu říká sekačce kde má přesně zastavit a otočit se. Digitální signál je odolný vůči jiným signálům tak, aby nebyla Vaše sekačka při práci negativně ovlivňována.

Proč je důležitý digitální signál?

Digitální signál je oproti tradičnímu analogovému mnohem kvalitnější, přesnější a hlavně odolnější vůči vnějším rušivým vlivům (různá jiná magnetická pole, elektrorozvody apod.). Sekačka Honda Miimo má díky digitálnímu signálu možnost se pohybovat ve větší vzdálenosti od vymezovacího vodiče a je odolnější proti jiným elektromagnetickým vlivům od jiných robotických zařízení, kabelů vysokého napětí apod. Pro ilustraci kvality digitálního signálu lze použít zrušení analogového vysílání TV, které bylo nahrazeno digitálním vysíláním.

Máte zahradu ve svahu nebo část trávníku v prudce svažitém terénu?

Pokud ano, měli byste zvolit sekačku, která práci na trávě ve svahu zvládne. Proto by to měla být sekačka s výkonnými motory, dobrou trakční schopností a schopností se pohybovat i po vrstevnici ve svahu bez tendence stáčet se a sjíždět ze svahu. Jen tak docílíte skutečně vzhledného trávníku i ve svahu jako na rovině. 
Všechny modely Miimo jsou opatřeny kolečky s dobrým záběrem a jsou schopny pracovat ve svažitém terénu o sklonu 45%. Nejvýkonnější model Miimo 3000 se pohybuje hravě všemi směry i ve svahu se sklonem dokonce 47% a to i tak, že při jízdě z prudkého svahu je schopna se zastavit, plynule otočit a znovu se do svahu plynule rozjet.

Máte malé děti nebo domácí zvíře?

Na trávník, kde momentálně pracuje sekačka, byste neměli pouštět domácí mazlíčky ani děti. Samozřejmě se ale může stát, že k takové situaci i přes veškerou snahu může dojít. Doporučujeme proto nákup sekačky, kde jako žací zařízení pracuje kotouč se zasouvacími výkyvnými sekacími čepelemi. Tyto čepele se při nárazu na jakýkoliv pevný předmět jako mohou být např. packa zvířete, noha nebo i větev, kámen a pod. automaticky sklopí, aniž by způsobily vážné poranění nebo se sami poškodily. Robotická sekačka by rovněž měla být opatřena citlivými nárazovými čidly, která při nárazu do překážky sekačku zastaví, sekačka se otočí a pokračuje v jízdě jiným směrem. Je tak zaručena maximální bezpečnost.

Je ovládací displej dobře čitelný a menu v českém jazyce? 

Při nákupu na tuto drobnost většina lidí zapomíná. Pamatujte, že většina základních nastavení a programování se sice provádí při zprovoznění sekačky, ale drobné korekce či změny v nastavení např. časovače, se mohou měnit i v průběhu sezóny. Nechte si před nákupem ukázat displej a ovládací menu. Alespoň nebudete překvapeni, že displej je za denního světla prakticky nečitelný a že ovládací menu není v češtině a je nepřehledné. Rozhodně není na škodu se podívat, jak systém funguje v praxi a zda-li sekačce vůbec rozumíte. Neměla by samozřejmě chybět ani příručka k obsluze.

Jak je robotická sekačka ochráněna proti krádeži?

Robotická sekačka pracuje na zahradě většinou bez Vašeho dozoru nebo když nejste doma. Ujistěte se proto, že je robotická sekačka vybavena blokováním proti zneužití pomocí PIN kódem a výstražným alarmem. V případě, že Vám bude sekačka ze zahrady odcizena, neprodleně krádež nahlaste autorizovanému prodejci, který zajistí znemožnění jakéhokoliv případného servisního zákroku. Bez zadání správného PIN kódu je sekačka nepoužitelná.

Máte v blízkosti autorizovaného prodejce a servis? 

Při výběru robotické sekačky rozhodně dbejte na nákup sekačky u autorizovaného prodejce s patřičnou autorizací pro prodej robotických sekaček Honda Miimo a následného servisu. Autorizovaný prodejce a servis Vám pomohou s instalací, případnými opravami, údržbou, aktualizacemi řídícího softwaru a zimním uskladněním. Zvláště instalace, zejména na složitějších či rozlehlejších zahradách, vyžaduje kromě patřičného vybavení i jistou dávku zkušeností. Doporučujeme instalaci a základní naprogramování robotické sekačky za odpovídající příplatek svěřit autorizovanému servisu. Budete tak mít 100% jistotu správné instalce, optimálního nastavení a následně spolehlivé práce jak jste si představovali. Předejdete tak mnoha případným chybám v instalaci a programování.

No a teď si klidne vyzkoušejte náš simulátor robotické sekačky Miimo, přímo na vaší zahradě!

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda