Registrace stroje
Košík je prázdný
Poradna

Co je to intenzívní mulčování?

Mulčování je svým způsobem dokonalá recyklace travního porostu a listí, která slouží zároveň jako přirozené hnojivo. 

Díky speciálně vyvinutému mulčovacímu systému HONDA - Versamow, 
který spočívá ve vhodném tvaru žací komory, tvaru, dvou ostrých žacích čepelích na dvou nožích a tomu odpovídajícímu výkonu a otáčkám motoru, dochází při střihu k mnohonásobnému rozsekání stébel trávy tak, že v podstatě vzniká velice jemná travní drť, která se rozprostře zpět do trávníku. 
Takto drobné částečky travní hmoty se rychle rozkládají a slouží jako přirozené hnojivo. 
Je dokázáno, že díky přirozeným živinám se náklady na hnojení sníží o čtvrtinu, vlhkost obsažená v travní drti udržuje trávník stále zelený a zdravější.

JAK JE TO MOŽNÉ?

Useknuté drobné částečky trávy obsahují zhruba 80% vody a 20% chemických látek které se v přírodě rozkládají pomaleji. Díky tak vysokému procentu vody se celá hmota velmi rychle rozloží a ze zbylých odřezků se tak zpět do země dostane i dostatečné množství výživných látek jako je např. organický dusík. Váš trávník bude mít dostatek vody a přírodních výživných látek. 
Sníží se tak náklady na hnojivo, přepravu posekané trávy, poplatky za ukládání odpadu a odpadne vám nepopulární kompostování.

JAK SPRÁVNĚ MULČOVAT

Intenzivní mulčování lze provádět výhradně na suchém trávníku. V opačném případě se bude travní drť nekompromisně lepit na vnitřek žací komory i u tak konstrukčně dokonalých sekaček jako je HONDA. Trávník je nutné střihnout na výšku 5 až 8 cm. 
Horní hranici střihu doporučujeme zvolit zvláště v letním suchém počasí tak, aby nedocházelo k poškození rostlinek agresivním slunečním svitem. 100% účinnost dosáhnete tím, že budete travní porost zkracovat max. do 1/3 aktuálního vzrůstu. Nenechte trávu přerůst. Pokud je tráva přerostlá, zvolte zpočátku raději konvenční způsob údržby se sběrem do travního koše. 
Doporučujeme dvakrát až třikrát do roka trávník provzdušnit speciálním provzdušňovacím strojem. Umožníme tak lepší přístup vody, hnojiv a vzduchu ke kořenovému systému. 
Při mulčování pojíždějte po trávníku ve směru proti pohybu hodinových ručiček.
Při dodržení těchto pravidel, si váš trávník, díky dostatečné vláze a přirozenému režimu růstu a tlení, bude dlouho uchovávat svůj vzhled a kvalitu.

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda