Registrace stroje
Košík je prázdný
Aktuality

„Roboti už jdou...“ – Honda Míímo pro rok 2020 v „malém“ provedení na plochy do 400m2

Honda Míímo pro rok 2020 v „malém“ provedení na plochy do 400m2 – jednoduchá, inteligentní, přizpůsobivá a tichá

První robotická sekačka Honda Míímo spatřila světlo světa v roce 2014. Od té doby se Míímo zařadilo na špičku v nabídce robotických sekaček. Do roku 2020 Honda zkompletuje svoji nabídkovou řadu modelem, určeným na malé zahrady o rozloze do 400m2.

Nabídka se konkrétně rozroste o 2 nové modely pod označením Honda HRM40 a HRM40 Live. Jaký je mezi nimi rozdíl? Technické parametry mají oba modely shodné, jde pouze o nadstandartní výbavu. Verze HRM40 Live je navíc vybavena konektivitou s aplikací ve Vašem smartphonu, chytrým časovačem, který je schopen dle aktuálního počasí automaticky naprogramovat rozvrh sekání, propojením Alexa s chytrou domácností, kdy uživatel ovládá sekačku hlasovými povely a dalšími možnostmi spojenými možnostmi řídícího softwearu sekačky.
Ale pěkně popořádku. Sekačka je samozřejmě ve stejném designu, na jaký jsme zvyklí u stávajících modelů. Je poměrně malá a kompaktní. Délka je necelých 45cm a váží něco málo přes 7,5kg. Efektivní sekání je zajištěna nejinak, než třemi výkyvnými žiletkovými čepelkami, letmo zavěšenými na rotující disku. Záběr sekání je 19cm. Sekačka je opatřena veškerými bezpečnostními prvky, ke kterým patří samozřejmě nárazové senzory, které se aktivují při nárazu sekačky do překážky a sekačku vypnou. Rovněž nadzvednutí sekačky během sekání aktivuje zvedací senzory, které sekačku rovněž vypnou tak, aby se předešlo případnému poranění od rotujících sekacích čepelek. Nové, malé Míímo je přizpůsobivé jakémukoliv tvaru zahrady. Pro instalaci je nutné po obvodu trávníku položit ohradníkový vodič, který je napájen z nabíjecí stanice. Při prvním zprovoznění si sekačka sama automaticky celou plochu objede, zapamatuje si tvar a potom dle aktuální situace rozvrhne optimální způsob sekání.  Na uživateli je jen aby si zvolil samostatně pracovní rozvrh tak, aby to vyhovovalo dennímu režimu rodiny. Ovládání sekačky je snadné, intuitivní na dobře čitelném displeji v českém jazyce. Sekačku lze snadno použít i více plochách bez nutnosti další složité instalace. Pokud sekačka na jedno nabití neposeká celý trávník, nejbližší cestou se vrátí do nabíjecí stanice, baterie se automaticky nabije a sekačka se vrátí automaticky do bodu, kde přestala sekat a v sekání pokračuje. Nové Míímo je opatřeno funkcí „Place & Mow“ (Místo & Sekej), což znamená, že pokud potřebujete prioritně posekat na ploše místo o rozměru 2 x 2m nebo 3 x 3m, např. pro umístění zahradního nábytku, položíte sekačku na zvolené místo, stisknete příslušné tlačítko a sekačka automaticky vyseká na ploše zvolený čtverec.
O chod sekačky se stará mimořádně tichý a účinný elektromotor. Vícepólová konstrukce rotoru zaručuje konstantní a stabilní výkon motoru.
„Palivovou nádrží“ pro Míímo HRM40 je Li-Ion akumulátor 18 V o kapacitě 2,5 Ah. Konstrukce Li-Ion akumulátorů zaručuje dlouhou výdrž a životnost. Chytrá nabíjecí stanice akumulátor spolehlivě, šetrně a hlavně rychle nabije a sekačka se automaticky vrátí na místo a pokračuje v práci.

Takové bude zbrusu nové, malé MÍÍMO. Bezpečné, výkonné, spolehlivé, tiché, úsporné a hodně snadné na obsluhu.

Nové robotické sekačky Honda HRM40 Míímo budou po všech stránkách vynikající a uvidíte je u všech autorizovaných dealerů od února 2020.

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda