Registrace stroje
Košík je prázdný
Aktuality

Nový "kufřík" na 230V

Honda, jako legendární výrobce mobilních elektrocentrál, se v posledních letech zaměřil na výrobu elektrocentrál s nejmodernější technologií jak samotného alternátoru, tak i motoru. Lehké elektrocentrály Honda s invertorovou technologií v podobě EU10 a EU22 tvoří špičku v nabídce této kategorie a v letošním roce přichází s novinkou pod označením EU32.

Představme si však jednotlivé součásti nové elektrocentrály postupně.EU32_13
63455_EU32i_PF1_previewInvertor není na trhu nic nového. Nicméně Honda posunula konstrukci invertoru z hlediska velikosti a hmotnosti zase o stupeň výše. Pro rotor alternátoru použila neodymových magnetů, které patří mezi nejsilnější známé permanentní magnety s vůbec nejvyšší vnitřní energií. Vzhledem ke své síle mohou tedy být použity rozměrově menší a váhově podstatně lehčí. To značnou mírou přispělo ke kompaktním rozměrům, nízké hmotnosti alternátoru a nižším setrvačným silám, oproti alternátorům vyrobených z běžných materiálů.

EU32_17Nový alternátor zasluhuje pohon moderním spalovacím motorem. Zcela nový motor Honda GX130 vychází ze zkušeností konstrukce motorů používaných v malých motocyklech Honda. Jedná se o představitele nejmodernějších benzínových motorů, splňujících přísná emisní a hluková opatření. Konstrukce motoru je svým pojetím ojedinělá v oblasti strojů a tvoří naprostou špičku. Jednoválcový motor Honda GX130 s rozvodem OHC je opatřen vstřikováním paliva a použitím zcela nových materiálů je nejlehčím a nejúspornějším ve své kategorii. GX130 bez problémů snáší i benzíny s vyšším podílem ethanolu pod označením E10.EU32_10

Lehká a kompaktní
Nejmenší a nejlehčí elektrocentrála ve výkonové třídě 3 kVA elektrocentrál. Svými kompantními rozměry a nízkou hmotností se hodí jak do pojízdných autodílen, opravárenských, měřících či monitorovacích vozů pro práci v terénu, tak i pro napájení různých spotřebičů na zahradě, v dílně, domácnosti nebo na chatě, lodi nebo v karavanu.

EU32_6Vysoký výkon
Maximální výkon 3.2kVA překračuje stávající třídu 3kVA. Tato malá, lehká a bezvadně odhlučněná benzínová elektrocentrála střídavého napětí je svým výkonem a kvalitou výstupního napětí určena převážně pro napájení malých a středních spotřebičů typu osvětlení, ručního elektronářadí, monitorů, počítačů, kamerových systémů nebo přístrojů s velmi citlivou elektronikou.

Nový, unikátní a přitažlivý design
Inteligentní design, kvalitní zpracování, líbivý vzhled a moderní materiály nové elektrocentrály Honda EU32 přitahují pozornost zákazníků a podtrhují prémiovost výrobku.

EU32i-aplikaceSnadné a pohodlné použití
Spojení pomocí Bluetooth podporuje propojení s chytrými zařízeními umožňujíccí vzdálené sledování stavu elektrocentrály pomocí aplikace, stejně jako vypnutí motoru.
Pro zprovoznění elektrocentrály stačí 2 kroky. Zapnout vypínač a zatažením startéru nastartovat. Nic víc. Žádný sytič a pod.
Celé soustrojí je zapracováno do plastového, důkladně odhlučněného "kufříku", ukotveno v pružných silentblocích a i celá elektrocentrála je na podkladu postavena na pružných gumových "nožkách". Vzhledem ke kompaktnosti, tvaru a hmotnosti "kufříku" je elektrocentrála opatřena eronomickým transportním madlem a praktickými prolisy ve spodní straně kapotáže pro snadný úchop a manipulaci. Přepravu a manipulaci s elektrocentrálou tak zvládne i průměrně fyzicky zdatný uživatel.  

Konstrukce elektrocentrály je dostatečně robustní a pevná, nekroutí se a spolehlivě tlumí působení vibrací od soustrojí na podklad. Snižuje se tak hlučnost elektrocentrály a práce je potom příjemnější. Údržba elektrocentrály je zcela nenáročná a spočívá v základní údržbě benzínového motoru.

Do prodeje by měla elektrocentrála přijít na jaře letošního roku. Sledujte informace na webovkách.

Team Honda

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda