Registrace stroje
Košík je prázdný
Aktuality

Luxusní Honda HRX476 v AKU provedení

Nová doba „Elektrická“ u Hondy pro rok 2022 pokračuje – vysoký a osvědčený výkon, komfort obsluhy, nízké vibrace, hlučnost a emise, nízké provozní náklady.

Ani největší světový výrobce benzínových motorů nezůstává stranou a začíná čím dál více pronikat do světa akumulátorové zahradní techniky.
Bateriové provedení řady sekaček IZY se již na trhu dobře zabydlelo a do sezóny 2022 Honda rozšíří nabídku AKU sekaček o další model "na baterky" HRX476.
A tato luxusní aku sekačka Honda HRX 476 XB nezůstává své motorvé sestře nic dlužna. Najdete zde integrovaný mulčovacm systém, variabilní ovládání rychlosti pojezdu systémem SELECT Drive, centrální nastavení výšky sečení, odolný podvozek z kompozitu Polystrong a intuitivní a snadné ovládání.
Jediným rozdílem je zde pohonná jednotka v podbě vícepólového, vysocevýkonného elektromotoru o výkonu 1800W, napájeného Li-ion baterií s napětím 36V.
Svou velikostí a výkonem odpovídá spolehlivé údržbě travnatých ploch o rozloze cca 1000 m² v závislosti na použité baterii.

Jestliže aku sekačky IZY - ON jsou „základním stavebním kamenem“ se všemi svými charakteristickými vlastnostmi, na které jsme u IZYn zvyklí, model HRX 476 XB VEEA rozšiřuje do "sféry elektrické" i řadu výkonných sekaček "De-luxe". A to doslova. 

60563_210721_HONDA_HRX476XB_34LOW_0128_MASTER_CMYK_previewHonda HRX 476 XB VEEA disponuje vynikající ergonomií, snadnou dosažitelností všech základních ovládacích prvků, dokonalým odhlučněním a odstíněním nežádoucích vibrací. To jsou základní předpoklady k tomu, aby se uživatel této sekačky při práci cítil mimořádně komfortně. Vlastní pojezd typu SELECT Drive® s možností plynulé změny rychlosti jízdy se60575_210721_HONDA_HRX476XB_CONTROLS_0169_MASTER_CMYK_preview dokonale přizpůsobí pohybovým schopnostem každého
a výrazně tak snižuje námahu při práci. Výškově nastavitelná ovládací rukojeť se přizpůsobí výšce postavy. Změnu výšky střihu provedete jednoduše
a rychle pomocí jediné páky s aretací v 7 polohách. Kompaktní rozměry a vyváženost stroje poskytují sekačce  vynikající ovladatelnost v členitém terénu. S AKU sekačkou nemusíte ani dbát na případné poškození stroje při sekání ve svahu. Standardním vybavením této sekačky je integrovaný systém volby pracovních režimů VersamowTM, který umožňuje obsluze jedním pohybem ovladače během vteřiny změnit sekačku trávy na mulčovač nebo drtič spadaného listí.

O pohon se zde stará profesionální, 8-pólový bezuhlíkový elektromotor 36V, uložený
v20190709_142243 hliníkovém plášti a průmyslových kuličkových ložiskách. Disponuje výkonem 1,8 kW a svým výkonem a hlavně kroutícím momentem 6,0 N.m, patří elektromotor k nejsilnějším akumulátorovým pohonům na trhu v dané kategorii a lehce překonává i konkurenční elektromotory. Díky bohatému chladícímu žebrování je motor teplotně vyvážený a nepotřebuje dodatečné chlazení pomocí ventilátoru, proto je mimořádně tichý a účinný. Vícepólová konstrukce rotoru zaručuje konstantní
a stabilní výkon motoru
 jak v odlehčeném stavu, tak i pod zátěží. Znamená to, že efektivita a kvalita sekání a sběru je naprosto vyrovnaná  bez ohledu na hustotu a výšku travního porostu. „Palivovou nádrží“ pro tento motor jsou akumulátory 36 V ve třech různých kapacitách; 4 Ah, 6 Ah nebo 9 Ah, kterou využijí hlavně uživatelé z řad profesionálů. Konstrukce Li-Ion akaumulátorů zaručuje dlouhou výdrž a životnost a potenciál napětí 36 V je naprosto optimální pro dosažení maximálního výkonu a schopnosti přenesení maximálního napájecího proudu na elektromotor.
62546_Honda_HRX_Location_07_preview

Při provozu tato sekačka tvoří základ bateriových sekaček Honda a patří k nejtišším
a nejlépe vybaveným sekačkám na trhu vůbec.
Flexibilita strojů spočívá ve vzájemné záměnnosti a možnosti použití akumulátoru ze sekačky i na ostatní AKU výrobky z nabídky Honda.
Chytrá rychlonabíječka baterii spolehlivě, šetrně a hlavně rychle nabije a můžeme pokračovat v práci.

Taková bude zbrusu nová AKU sekačka Honda HRX. Bezpečná, výkonná, spolehlivá, tichá, úsporná, komfortní a hodně snadná na obsluhu a ovládání.

...a málem bychom zapomněli. Krytí sekačky je IP54, což v praxi znamená bezpečnou ochranu sekačky proti dešti a stříkající vodě.

U autorizovaných  prodejců Honda bude seakačka k dispozici na začátku jara 2022. Přijďte se podívat.

Engineering+For+Life_HONDA+RED

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda