Registrace stroje
Košík je prázdný
Aktuality

Cesta značky HONDA POWER PRODUCTS na český trh

Na konci března nás čeká oslava 30let výročí spolupráce značek BG Technik a HONDA. I proto jsme si řekli, že je ideální čas si připomenout, jak to celé začalo.

Základy stojící na odhodlání a vytrvalosti

Na úplném začátku se psal 3. květen 1923. Předkové Jiřího Belingera, který stojí za dnešní firmou BG Technik, založili v tento den kolářskou dílnu. Rodinná firma vyráběla vozy, kování a další dřevěné a okované příslušenství pro drobné zemědělce v Lipanech a Kouřimi.

V roce 1955 však byla tato původní dílna znárodněna.

Více jak 20 let ale dřímal v rodině Belingerů podnikatelský duch, který nakonec v roce 1977 proměnil právě Jiří Belinger v opravárensko-truhlářskou dílnu. Ta vznikla dle tehdejší vyhlášky č. 20, služby obyvatelstvu v Úvalech u Prahy.

Bytoservis-Germa

o 10 let později...

....pak ve spolupráci s firmou Artcentrum, která se věnovala zahraničnímu obchodu s restaurovaným historickým nábytkem a navrhování a výrobě interiérů pro restaurace v Německu, navázal pan Belinger spolupráci s německou firmou GERMA. Společně zakládají firmu BYTOSERVIS – GERMA. Ta vytvořila základ pro firmu BG Export Import s. r. o., ze které se následně v roce 1992 stala firma BG Technik s.r.o.

BG Export Import s. r. o.
Import značek: SCHEPPACH, AEG, REMS, STAFOR, DORI, ALKO, SOLO

BG Technik s. r. o.
Domácí prodej – prodej dováženého zboží: přívěsy AGADOS, dealerství Husqvarna, REMKO, WAGNER, ROTHENBERGER ....

Rok 1988 už začínal dávat pomalu ale jistě podnikání jasný směr. V Seifertově ulici na Praze 3 byla otevřena prodejna malé zahradní techniky a potřeb pro řemeslníky. S firmou STAFOR byla navázána obchodní spolupráce a v provozovně v Novém Kníně byla zahájena výroba příslušenství k malotraktorům.

To už byl jen krok k tomu, aby se v roce 1990 otevřely další nové prodejny v pražském Karlíně v Thámově ulici a v Litoměřicích na výstavišti Zahrada Čech.
Pomyslná třešnička na dortu ale měla teprve přijít.

BG_Technik

Prodejna malé zahradní techniky a potřeb pro řemeslníky, Seifertova ulice, Praha 3

Stafor

Výroba příslušenství k malotraktorům v provozovně v Novém Kníně

Nova pobočka

Nová prodejna v Thámově ulici v pražském Karlíně a v Litoměřicích na výstavišti Zahrada Čech

HONDA hledá výhradního distributora v tehdejším Československu

Rok 1990 by se dal bez přehánění nazvat rokem příležitostí. HONDA MOTOR CO. LTD. totiž začala v Československu hledat pro svou divizi Power Products (motorové stroje) výhradního distributora.
Mezi uchazeči jako Kanematsu CS a Mitsubishi CS nesměla chybět právě naše firma BG Technik!

Věděli jsme, že to bude chtít pořádnou výhodu oproti ostatním. Do karet nám hrála výborná dosavadní spolupráce s firmou STAFOR.

4takt

PAN BELINGER ALE NELENIL...

...a využil rovněž dobrých vazeb na MEPOL (dnešní firma VARI). Prosadil technické řešení v podobě osazení jejich oblíbeného malotraktoru 4taktním motorem HONDA. Ty začaly pomalu ale jistě nahrazovat dosavadní 2takty a BG Technik nakoupil první kontejner s 1 000 ks motorů HONDA GXV 160 pro využití právě v malotraktorech, vyráběných v Libici nad Cidlinou.

To udělalo na HONDU dojem. BG Technik dosáhl nejlepších výsledků v prodeji motojednotek v ČSFR. Rozhodující moment pro získání zastoupení HONDA byl na světě!
19. 12. 1992 došlo k podpisu smlouvy.

A spousta práce byla ještě před námi!

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda